Pied Piper of Dion - The launch event [Flecista z Dion - Wydarzenie startowe]
#1
English version below.

[Image: event1.jpg]

- Powiadają, że muzyka łagodzi obyczaje, ale żadna muzyka nie działa tak kojąco na ludzi, elfy, a nawet krasnoludy, jak muzyka znanego flecisty Sheparda z Dion! - głosiła opinia starego czarodzieja nałogowo grającego w karty w tutejszej gospodzie, który prawie stracił ostatnie zęby w kłótni z krasnoludem Thordinem - zagorzałym zwolennikiem lokalnego grajka, który właśnie kończył swój popisowy numer na bębnach.

- Najlepsze historie zawsze rozpoczynają się w karczmie - pomyślała piewczyni obserwując jak gospoda dzieli się na zwolenników i przeciwników bębnów, ale zanim przyszło jej napisać poemat o wsi spalonej w bitwie między krasnoludzkimi fanami perkusji, a magami - miłośnikami fajek i fujarek to stary właściciel gospody popchnął ją na środek izby.

- Panowie! Panowie, spokojnie! Po co te nerwy, jak mamy tutaj znawczynie sztuki wszelakiej - krzyknął karczmarz wskazując na złotowłosą artystkę przyciągając w ostatniej chwili uwagę rozjuszonej ciżby.

- Repertuar naszego szanownego Walibębna znacie wszyscy. Pani zagra coś Sheparda i sprawa będzie jasna, nie ma powodu sięgać po kostury i młoty - ogłosił i oczy wszystkich zwróciły się na elfkę, która zapewne wolałaby pozostać jedynie obserwatorem zaistniałych wydarzeń niż być w ich centrum, ale los tym razem zdecydował inaczej. Elfka nie mogła wszak odmówić sztuce, tak samo jak nie mogła odmówić szepczącemu do niej staremu właścicielowi zdecydowanie zbyt drogiej gospody…

- Graj, dziecko. Błagam, dwie ostatnie raty mi zostały do spłacenia.

I zagrała, a oni słuchali, jak zaczarowani. Wszyscy bez wyjątku, nawet krasnoludy! A po wysłuchaniu nikt już nie pamiętał o kłótni i sporach. Wszyscy razem pili, śmiali się i grali w karty do rana. Nawet sam stary czarodziej był zaskoczony tym, że jego historyjka opowiadana dla odwrócenia uwagi okazała się prawdą. Co nie zmienia faktu, że w końcu straci zęby jak nie przestanie tak kantować…

Tak oto historia o krasnoludach, które odpuściły okazję do bitki rozsławiła pieśni flecisty z Dion na całym kontynencie i we wszystkich karczmach, oberżach i tawernach w Elmore i Aden usłyszeć można teraz charakterystyczne dźwięki fletu, które przynajmniej na jakiś czas złagodzą nastroje wśród poszukiwaczy przygód.

Efekt fletu Sheparda oddziałuje na cały serwer i ogranicza maksymalny poziom postaci przez 90 pierwszych dni serwera:

Days Period Max level Max grade
1 - 3 3 days 25 D (10 days)
4 - 10 7 days 36
11 - 13 3 days 40 C (10 days)
14 - 20 7 days 50
21 - 23 3 days 52 B (13 days)
24 - 30 7 days 56
31 - 33 3 days 60
34 - 40 7 days 66 A (20 days)
41 - 43 3 days 68
44 - 50 7 days 72
51 - 53 3 days 74
54 - 60 7 days 76 S (13 days)
61 - 63 3 days 77
64 - 70 7 days 79
71 - 73 3 days 80 S80 (13 days)
74 - 80 7 days 82
81 - 83 3 days 83
84 - 90 7 days 84 S84 (7 days+)
91+ - 85

Cel wydarzenia:
  • zachęcenie graczy, którzy przegapią start do dołączenia
  • wyrównanie szans, nastawienie gry na relaks i ograniczenie niezdrowego wyścigu na początku
  • lepsze wykorzystanie początkowej zawartości gry, szczególnie wyposażenia

Podziel się swoją opinią o wydarzeniu w tym temacie!

Shepard's Flute (Dion theme):



English version:

[Image: event1.jpg]

"They say music soothes the savage breast, but no music has such a soothing effect on humans, elves, and even dwarves as the music of the famous flautist Shepard of Dion!" was the opinion of the old wizard who played cards habitually at the inn here, who almost lost his last teeth in an argument with the dwarf Thordin - a staunch supporter of the local musician who was just finishing his signature number on the drums.

"The best stories always start in the inn" thought bard girl watching the inn divided into supporters and opponents of the drums, but before she could write a poem about a village burnt down in a battle between dwarven drum fans and pipe and flutes lover mages, the old innkeeper pushed her to the center of the room.

"Gentlemen! Gentlemen, take it easy! Why these nerves, as we have art experts here," shouted the innkeeper pointing at the golden-haired artist, drawing the attention of the enraged crowd at the last moment.

"You all know the repertoire of our honorable Beatdrum. The Lady will play something Shepard and the matter will be clear, there is no reason to reach for staffs and hammers," he announced and all eyes turned to the elf, who would probably prefer to remain only an observer of the events that took place than to be in their center, but this time fate decided otherwise. After all, the elf could not refuse to the art, just as she could not refuse to old owner of the much too expensive inn whispering to her...

"Play, girl. Please, I still have two installments to pay."

And she played and they listened, enchanted. Everyone, without exception, even the dwarves! And after hearing, no one remembered the quarrels and disputes anymore. They all drank, laughed and played cards until morning. Even the old wizard himself was surprised that his story that is told as a distraction turned out to be true. Which does not change the fact that he will eventually lose his teeth if he doesn't stop cheating like that...

Thus, the story of the dwarves who gave up the opportunity to fight has made the songs of the flautist of Dion famous throughout the continent, and in all the taverns in Elmore and Aden you can now hear the characteristic sounds of the flute, which, at least for a while, will soften the mood of adventurers.

The Shepard flute effect affects the entire server and limits the maximum character level for the first 90 days of the server:

Days Period Max level Max grade
1 - 3 3 days 25 D (10 days)
4 - 10 7 days 36
11 - 13 3 days 40 C (10 days)
14 - 20 7 days 50
21 - 23 3 days 52 B (13 days)
24 - 30 7 days 56
31 - 33 3 days 60
34 - 40 7 days 66 A (20 days)
41 - 43 3 days 68
44 - 50 7 days 72
51 - 53 3 days 74
54 - 60 7 days 76 S (13 days)
61 - 63 3 days 77
64 - 70 7 days 79
71 - 73 3 days 80 S80 (13 days)
74 - 80 7 days 82
81 - 83 3 days 83
84 - 90 7 days 84 S84 (7 days+)
91+ - 85

Purpose of the event:
  • encouraging players who miss the start to join
  • leveling the playing field, relaxing the game and reducing the unhealthy race in the beginning
  • better use of the initial content of the game, especially equipment

Share your opinion about the event in this topic!

Shepard's Flute (Dion theme):

Reply
#2
Mieliśmy tu wpaść na serwer w kilkanaście osób bo bardzo fajnie się zapowiadał, ale patrząc na event powyżej chyba jednak zrezygnujemy....Czemu? Ponieważ w 1 dzien wbijasz 25 następnie 9 dni czekasz na nic,następnie dobijasz 40 i okazuje sie że kolejne 6 dni musisz czekać żeby wbić 10 lvli itd itd..... Niby plan ciekawy ale panie administratorze (pomijając masochistów) to ktoś kto wbije 25 lv w 4h(ale raczej 1h) nie będzie czekał kilku dni mimo że "ELF GRA SOBIE NA FLECIE". Proszę to ponownie przemyśleć i dać znać na forum
Reply
#3
Chciałem odpowiedzieć uzytkownikowi Aizawa od siebie, ale wtedy dostrzegłem to:

- zachęcenie graczy, którzy przegapią start do dołączenia
- wyrównanie szans, nastawienie gry na relaks i ograniczenie niezdrowego wyścigu na początku
- lepsze wykorzystanie początkowej zawartości gry, szczególnie wyposażenia.

To nie jest kolejny "rush" server i po tygodniu zamykamy - takich jest pełno. Poza tym, wymagany exp na poszczególne poziomy aż do 55(?) jest zwiększony, także nie będzie tak źle!
Reply
#4
(11-08-2021, 17:47)Aizawa Wrote: Mieliśmy tu wpaść na serwer w kilkanaście osób bo bardzo fajnie się zapowiadał, ale patrząc na event powyżej chyba jednak zrezygnujemy....Czemu? Ponieważ w 1 dzien wbijasz 25 następnie 9 dni czekasz na nic,następnie  dobijasz 40 i okazuje sie że kolejne 6 dni musisz czekać żeby wbić 10 lvli itd itd.....    Niby plan ciekawy ale panie administratorze (pomijając masochistów) to ktoś kto wbije 25 lv w 4h(ale raczej 1h) nie będzie czekał kilku dni mimo że "ELF GRA SOBIE NA FLECIE". Proszę to ponownie przemyśleć i dać znać na forum

to nie jest server dla "spoceńców" którzy wpadną w pt nuków zrobią burdel i sobie pójdą bo server słaby, nie ma się z kim bić i wgl dno .... dzięki temu eventowi będą wyrównane szanse i wybacz ale z tego co czytam fora, discordy i inne chaty oraz słucham sztrimerów którzy są zainteresowani serverem to każdy mówi właśnie, że to super pomysł więc jeśli o mnie chodzi to jak ma przyjść powiedzmy 100 osób dzięki temu eventowi, a twoje pt sobie odpuści bo się mu nie podoba toooo .... szerokości życzę Smile
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply
#5
(11-08-2021, 17:53)Elleshar Wrote: Chciałem odpowiedzieć uzytkownikowi Aizawa od siebie, ale wtedy dostrzegłem to:

- zachęcenie graczy, którzy przegapią start do dołączenia
- wyrównanie szans, nastawienie gry na relaks i ograniczenie niezdrowego wyścigu na początku
- lepsze wykorzystanie początkowej zawartości gry, szczególnie wyposażenia.

To nie jest kolejny "rush" server i po tygodniu zamykamy - takich jest pełno. Poza tym, wymagany exp na poszczególne poziomy aż do 55(?) jest zwiększony, także nie będzie tak źle!

ja nie powiedzialem ze jest to zły pomysł , ale tydzien do 61 drugi do 75(zeby bylo mozna robic suby) i trzeci do 85 byłby lepszym rozwiązaniem , a apropo wyrównania szans to jesli ktos sie spózni ze startem o miesiac to dostaje rune expa i w 1 dzien rowna sie z lvlem....    Natomiast wykorzystanie początkowej zawartości gry a 25 lvlu???? hmm ze co
Reply
#6
Moim zdaniem lepiej zrobic dla graczy którzy dołączą później NPC gdzies ze np po 5 dniach będzie vitaly bost 100% albo cos w tym stylu

albo vit 50% wtedy gracze którzy przegapią start mogą nadgonić resztę i to jest bardziej zdrowe niz 3 miesiące czekac zeby wbić 85 lvl Big Grin

1 - 3 3 days 25 od 3 dni do 25 lvl vit +100%
4 - 10 7 days 36 od 10 dni do 36 lvl vit +100%
11 - 13 3 days 40 od 13 dni do 40 lvl vit +100%
14 - 20 7 days 50 od 20 dni do 50 lvl vit +100%
21 - 23 3 days 52 od 23 dni do 52 lvl
24 - 30 7 days 56 od 30 dni do 56 lvl
31 - 33 3 days 60 itd
34 - 40 7 days 66 itd
41 - 43 3 days 68
44 - 50 7 days 72
51 - 53 3 days 74
54 - 60 7 days 76
61 - 63 3 days 77
64 - 70 7 days 79
71 - 73 3 days 80
74 - 80 7 days 82
81 - 83 3 days 83
84 - 90 7 days 84
91+ - 85
Reply
#7
Dzięki za opinie. Chciałbym doprecyzować trzeci cel, który wymieniłem. Tworząc ten event i harmonogram do niego chciałem dać wszystkim namiastkę serwera progresywnego, który startuje od C1 i zmienia kroniki, aż do docelowej. Tylko na początku mamy okazję na tak unikatowe doświadczenie, przez całe dalsze życie serwera nie będziemy wstanie zrobić czegoś podobnego. Myślę, że warto skorzystać z tej okazji.

Wbijanie poziomów jest tylko jedną z bardzo wielu aktywności jakie można w grze podejmować. Zawsze będzie jakiś maksymalny poziom i bez względu jaki on będzie gracz musi sobie wyznaczać też inne cele.

Możemy się nawet razem zastanowić, co można robić w czasie tego eventu po osiągnięciu aktualnie maksymalnego poziomu:
  • robić questy, które normalnie pomijamy
  • więcej biegać i jeździć, żeby oszczędzić na teleportach
  • polować na niskopoziomowe RB, które normalnie szybko stałyby się dla nas nie do ubija ze względu na zbyt niski poziom
  • ulepszać sprzęt D, C i B grade, żeby zyskać przewagę nad innymi na czas eventu (normalnie byłoby to nieopłacalne)
  • spróbować sił na niskopoziomowych epickich RB wykorzystując swoje pierwsze postacie
  • zbierać Adene i Antyczną Adene, których na początku zawsze brakuje
  • zmierzyć się z innymi graczami na niskopoziomowym PvP w Execution Grounds, albo w bramie Dion jak za dawnych czasów
  • zrobić dodatkowe postacie
  • po 40 poziomie brać udział w cogodzinnych eventach PvP
  • zbierać materiały lub inne rzeczy, które i tak będzie trzeba wyfarmić
  • po 75 rozwijać subklasy
  • próbować sił na Olimpiadzie bez skilli z wyższych poziomów

Jestem pewny, że wymyślicie jeszcze wiele innych ciekawych aktywności, albo po prostu będziecie mieć czas, żeby wybrać się na spacer w ostatnie ciepłe dni tego roku.
Reply
#8
No i pięknie, ja jestem zachwycony.
Reply
#9
(13-08-2021, 18:17)Sayha Wrote: Dzięki za opinie. Chciałbym doprecyzować trzeci cel, który wymieniłem. Tworząc ten event i harmonogram do niego chciałem dać wszystkim namiastkę serwera progresywnego, który startuje od C1 i zmienia kroniki, aż do docelowej. Tylko na początku mamy okazję na tak unikatowe doświadczenie, przez całe dalsze życie serwera nie będziemy wstanie zrobić czegoś podobnego. Myślę, że warto skorzystać z tej okazji.

Wbijanie poziomów jest tylko jedną z bardzo wielu aktywności jakie można w grze podejmować. Zawsze będzie jakiś maksymalny poziom i bez względu jaki on będzie gracz musi sobie wyznaczać też inne cele.

Możemy się nawet razem zastanowić, co można robić w czasie tego eventu po osiągnięciu aktualnie maksymalnego poziomu:
  • robić questy, które normalnie pomijamy
  • więcej biegać i jeździć, żeby oszczędzić na teleportach
  • polować na niskopoziomowe RB, które normalnie szybko stałyby się dla nas nie do ubija ze względu na zbyt niski poziom
  • ulepszać sprzęt D, C i B grade, żeby zyskać przewagę nad innymi na czas eventu (normalnie byłoby to nieopłacalne)
  • spróbować sił na niskopoziomowych epickich RB wykorzystując swoje pierwsze postacie
  • zbierać Adene i Antyczną Adene, których na początku zawsze brakuje
  • zmierzyć się z innymi graczami na niskopoziomowym PvP w Execution Grounds, albo w bramie Dion jak za dawnych czasów
  • zrobić dodatkowe postacie
  • po 40 poziomie brać udział w cogodzinnych eventach PvP
  • zbierać materiały lub inne rzeczy, które i tak będzie trzeba wyfarmić
  • po 75 rozwijać subklasy
  • próbować sił na Olimpiadzie bez skilli z wyższych poziomów

Jestem pewny, że wymyślicie jeszcze wiele innych ciekawych aktywności, albo po prostu będziecie mieć czas, żeby wybrać się na spacer w ostatnie ciepłe dni tego roku.

Dla mnie złoto.
Reply
#10
(13-08-2021, 18:17)Sayha Wrote: Dzięki za opinie. Chciałbym doprecyzować trzeci cel, który wymieniłem. Tworząc ten event i harmonogram do niego chciałem dać wszystkim namiastkę serwera progresywnego, który startuje od C1 i zmienia kroniki, aż do docelowej. Tylko na początku mamy okazję na tak unikatowe doświadczenie, przez całe dalsze życie serwera nie będziemy wstanie zrobić czegoś podobnego. Myślę, że warto skorzystać z tej okazji.

Wbijanie poziomów jest tylko jedną z bardzo wielu aktywności jakie można w grze podejmować. Zawsze będzie jakiś maksymalny poziom i bez względu jaki on będzie gracz musi sobie wyznaczać też inne cele.

Możemy się nawet razem zastanowić, co można robić w czasie tego eventu po osiągnięciu aktualnie maksymalnego poziomu:
  • robić questy, które normalnie pomijamy
  • więcej biegać i jeździć, żeby oszczędzić na teleportach
  • polować na niskopoziomowe RB, które normalnie szybko stałyby się dla nas nie do ubija ze względu na zbyt niski poziom
  • ulepszać sprzęt D, C i B grade, żeby zyskać przewagę nad innymi na czas eventu (normalnie byłoby to nieopłacalne)
  • spróbować sił na niskopoziomowych epickich RB wykorzystując swoje pierwsze postacie
  • zbierać Adene i Antyczną Adene, których na początku zawsze brakuje
  • zmierzyć się z innymi graczami na niskopoziomowym PvP w Execution Grounds, albo w bramie Dion jak za dawnych czasów
  • zrobić dodatkowe postacie
  • po 40 poziomie brać udział w cogodzinnych eventach PvP
  • zbierać materiały lub inne rzeczy, które i tak będzie trzeba wyfarmić
  • po 75 rozwijać subklasy
  • próbować sił na Olimpiadzie bez skilli z wyższych poziomów

Jestem pewny, że wymyślicie jeszcze wiele innych ciekawych aktywności, albo po prostu będziecie mieć czas, żeby wybrać się na spacer w ostatnie ciepłe dni tego roku.
Mielismy tez ze znajomymi wpasc na ten serwer i sie pobawic ale 3 dni latac na 25 lvlu czy tam 35 to gruba przesada, jak tak zostanie to wole poczekac na e-globala lub valhalle gdzie maja lepiej zrobione stage z lvlami, bicie mobkow na 30 lvlu przez pare dni to nie te czasy, 10 dni D grade, przeciez sa shadow tickety d grade weapon Smile , rozumiem jak by to byla nowa gierka ale nie L2 ...
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)